0 0
Read Time:2 Minute, 47 Second

ІСТОРІЯ

Усім відома Бельгійська напівавтоматична гвинтівка FN FAL, до появи радянського дешевого АК, мала статус найрозповсюдженішої гвинтівки у світі, яка за свою історію стояла на озброєнні понад 90 країн світу. “Права рука західного світу” так було названо гвинтівку, покликану об’єднати країни в єдиний блок, стати символом єдності європейських країн і бути важливим витком розвитку стрілецької зброї. Народження FN FAL таким, яким його бачать зараз, пройшло у суперечках, новонароджений військовий альянс мав прийняти спільне рішення і виконати ряд військових реформацій. Однією з таких потреб було – озброєння та набої, а саме гвинтівки. Щоб зрозуміти причину суперечок в альянсі, потрібно розуміти настрої в країнах блоку після другої світової війни, коли кожна армія звикла до своєї наявної зброї, в руках з якою пройшли ці надскладні часи. У Британії був свій патрон “280 British” і гвинтівки ЕМ-1 та ЕМ-2, США мали на озброєнні гвинтівку М1 під патрон “30 Carbine”, кожна країна хотіла залишати на озброєнні власну зброю. Бельгійці з компанії “Fabrique Nationale d’Herstal”, а точніше конструктор Д’єдонне Сев який експериментував з напівавтоматичними гвинтівками ще до другої світової війни і як багато інших збройових спеціалістів світу звернув увагу на розробку Германії в останні місяці бойових дій “Sturmgewehr 44” технічні напрацювання якого використовували при створенні Автомата Калашникова, гвинтівки М16 і багатьох інших видів озброєння.

 Вивчаючи розробку німецьких конструкторів і копіюючи деякі її окремі елементи, Сев створив FN FAL. Гвинтівкою дуже зацікавились європейські країни, а FN експериментував з калібрами, розробляючи його під калібри США та Британії. В решті решт, американці прийняли на озброєння свою нову гвинтівку М14, яка прослужила не довго і вже в 1962 була замінена на М16, країни європи взяли на озброєння FN FAL, а стандартним набоєм блоку НАТО став патрон 7.62х51 NATO, який сьогодні ми ще знаємо як .308.

ОСОБЛИВОСТІ ТА ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Гвинтівка використовує принцип відведення порохових газів з коротким ходом газового поршня, який розташований над стволом та має власну затворну пружину. Газова камера, яка розташована безпосередньо над стволом, споряджена регулятором, що дозволяє регулювати відведення газів під необхідні умови експлуатації, та навіть повністю заблокувати їх відведення, що було необхідно для стрільби гвинтівковими гранатами. Замикання каналу ствола здійснюється поздовжньо ковзним затвором і перекосом його у вертикальній площині, зміщаючи його  вниз, за ​​спеціальний виступ у дні ствольної коробки. У задній частині рамки затвора розташовані спеціальні похилі виступи, що забезпечують підйом затвора при відбиранні. Затвор встановлений на масивній затворній рамі. Після пострілу рама затвора отримує сильний поштовх газового поршня і надалі рухається за інерцією, впливаючи на поворотну пружину. 

Руків’я перезаряджання розташована на лівому боці ствольної коробки. Руків’я односторонньо пов’язана з затвором і призначена тільки для відведення затвора назад. Повернення затвора забезпечувала дія зворотних пружин. Після спорожнення магазину затвор залишається у відкритому положенні і утримується виступом подавача патронів, розташованого в магазині. Надіслати затвор вперед можна при під’єднанні спорядженого патронами магазину.
Ударно-спусковий механізм гвинтівки FN FAL є простим і надійним та послужив зразком для наступних конструкцій. Він виконаний у вигляді окремого блоку, що складається з пістолетного руків’я, потиличника ствольної коробки та  ударно-спускового механізму. Блок шарнірно приєднаний до дна ствольної коробки поза приймачем магазину. Безпосередньо сам ударно-спусковий механізм — курковий з окремою бойовою пружиною та курком, що обертається, в оригінальній комплектації від “Fabrique Nationale” дозволяє вести напівавтоматичний та автоматичний режими вогню. Перекладач режимів вогню, він же запобіжник, розташований з лівого боку ствольної коробки, безпосередньо над пістолетним руків’ям.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %