0 0
Read Time:3 Minute, 16 Second

“Точність. Швидкість. Потужність.” – Девіз Міжнародної Конфедерації Практичної Стрільби (МКПС / IPSC)

Зародження практичної стрільби як виду змагань припадає на 19 століття. Це було зумовлено появою великої кількості револьверів, які надавали можливість робити декілька пострілів поспіль. Офіційним спортом зі своїми правилами та видами, практична стрільба стала лише у 1976 році, коли 40 представників визначили чіткі правила практичної стрільби, з увагою до безпеки та процедур входження в конфедерацію, розробили основні принципи практичної стрільби та її три фундаментальні та рівноцінно важливі критерії – влучність, потужність, швидкість. Відтоді та по сьогоднішній день, ці критерії є основною при навчанні стрільців та змагань між ними. Першим президентом конфедерації став Джон Дін “Джефф” Купер один з найвідоміших інструкторів того часу, автор публікацій, статей та нової практичної методики стрільби з пістолета, лектор та консультант, що стояв на початку виникнення практичної стрільби як спорту. Внесок Джеффа, уроки якого і досі несе кожен інструктор, у розвиток практичної стрільби неможливо переоцінити. Бувши ветераном Другої Світової Війни він не тільки брав участь у бойових діях, а й здобув великий досвід у навчанні американських військових поводженню зі зброєю. 

На сьогодні Конфедерація є спортивною організацією, що координує діяльність усіх федерацій практичної стрільби, що входять в її склад, а це понад 80 країн світу, включаючи Україну. Усі зміни до правил змагань, в їх проведення та суддівство суворо регламентовані та контролюються нею.

ПРАВИЛА ПРАКТИЧНОЇ СТРІЛЬБИ ТА ЇЇ НАПРАВЛЕННЯ

  • Зброя завжди вважається зарядженою.
  • Зброю можна направляти тільки в ту сторону, куди ви плануєте робити постріл.
  • Завжди перевіряйте що знаходиться перед мішенню та поза нею.
  • Палець знаходиться на спусковому гачку лише тоді, коли ми готові до пострілу.

Кодекс Стрільця

У практичній стрільбі існують три види дисциплін :

  • Пістолет
  • Рушниця
  • Карабін

Дисципліни, своєю чергою, поділяються на класи:

Пістолет (мінімальний калібр пістолетного набою – 9×19 Luger);

  • «серійний» — Лише перелічені на вебсайті “МКПС”.  Пістолети з УСМ одинарної дії категорично заборонені,
  • «Стандартний» – Самозарядний пістолет у положенні готовності, з вставленим порожнім магазином має повністю поміщатись у короб, з внутрішніми розмірами 225x150x45 мм (з відхиленнями +1 мм, – 0 мм). Серійні зразки з механічними прицільними пристроями. Дозволена заміна не основних частин.
  • «револьвер» — У даному класі використовуються револьвери з обмеженими модифікаціями,
  • «відкритий» – самозарядні пістолети, у тому числі і прототипи, дозволено будь-які модифікації.
  • “класичний” – самозарядні серійні пістолети на базі Colt 1911 з однорядним магазином.

Рушниці (мінімальний калібр для рушниць – .20);

  • «стандартний» – Самозарядна рушниця з трубчастим підствольним магазином та механічними прицільними пристроями. На старті вправи в магазині рушниці може бути не більше 9 набоїв.
  • “стандартний з ручним перезаряджанням” – рушниця як в стандартному класі, але з перезаряджанням лише силами стрільця: переважно помпові варіанти, але допускаються й інші принципи перезаряджання.
  • «модифікований» – Самозарядна рушниця з трубчастим підствольним магазином та механічними прицільними, обмежена довжиною в 1320 мм. На старті вправи у рушниці може бути не більше 14 набоїв. Можуть бути зроблені модифікації або пристосування до основи зарядного вікна для полегшеного заряджання. Модифікації зброї або пристрої не повинні перевищувати 75 мм у довжину і не мають перевищувати 32 мм у будь-який бік від ствольної коробки. Також дозволені компенсатори, полум’ягасники та порти, а також використання прототипів,
  • «відкритий» – Будь-яка самозарядна рушниця, обмежена довжиною 1320 мм. Дозволено відокремлені або трубчасті поворотні магазини, компенсатори, порти, полум’ягасники та оптико-електронні прицільні пристрої. Для рушниць із трубчастим магазином також дозволено модифікації до вікна приймача задля прискорення заряджання (спідлоадери місткістю не більше 6 патронів). На старті вправи у рушниці з трубчастими магазинами може бути не більше 14 набоїв. У коробчатому відокремленому магазині на старті вправи може бути не більше 10 набоїв. Також дозволено використовувати 12-місні магазини.

Карабін (правилами не обумовлений мінімальний калібр патрона для карабіна);

«відкритий з ручним перезарядженням» — Карабін, з перезарядженням силами стрільця, з оптичними прицільними засобами, сошками, без обмежень по ДГК, полум’ягасниками та компенсаторами віддачі.

“стандартний” – Серійний самозарядний карабін з полум’ягасником або дульними гальмами обмеженого розміру. Заборонені оптичні приціли.

«відкритий» – Самозарядний карабін з оптичними прицільними засобами, сошками, без обмежень по ДГК, полум’ягасниками та компенсаторами віддачі.

«стандартний з ручним перезаряджанням» – Серійний карабін, з перезаряджанням силами стрільця, без полум’ягасників та компенсаторів віддачі. Місткість магазину: 5 патронів. Оптичні прицільні засоби заборонені.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %